Na tapecie. Kwiecień 2022

I oto jest, moja ulubiona seria. Nie publikuję regularnie i nawet nie zakładam, że zacznę, ale tym bardziej jestem wdzięczna za każdą wizytę, a nawet kilku nowych lubisiów na Facebooku. Nie rozumiem, ale bardzo dziękuję.

Mistyczne rozmowy z siedmiolatkiem

– Mamo, a czy ty wiesz, że tak naprawdę to może nas tu nie ma? – zapytał mnie mój syn siedziąc w wannie – może my tak w ogóle nie żyjemy?

– Jak to?

– Może są tu tylko nasze duchy, a my nie żyjemy i nawet o tym nie wiemy.

Już pomijam to skąd czerpie takie teksty, ale zastanawiam się czy jednak nie trzeba było go ochrzcić.

Na co komu szczerość

– Mamo – przygląda mi się uważnie mój pierwszoklasista – masz zmarszczki

.

.

ale nie martw się, widziałem w telewizji, że mogą ci to wygładzić.

Ja cię zaraz wygładzę.

Łosoś w sosie porowym – traf przepisowy z internetu

Prosty i pyszny przepis z Kwestii Smaku na bazie kilku składników na krzyż czyli tak, jak lubimy. Wyszedł idealnie (robiłam wszystko zgodnie z instrukcją, bez inwencji twórczej) i uważam, że to jeden z lepiej trafionych przepisów z sieci. Polecam, Magda Gessler; besos.

Przynęta z Matthew McConaughey- traf netflixowy

Film, w którym do końca nie wiadomo o co chodzi. Kiedy już myślałam, że rozgryzłam fabułę okazało się, że clue tkwi w czymś zupełnie innym, co rozbiło mnie od środka. Obraz zdecydowanie dla ludzi wrażliwych, a już dla ojców chłopców myślę, że to może być przeżycie.

No i jest Matthew, co tu dużo mówić. Jest też Anne Hathaway, której akurat fanką nie jestem, ale w tym obrazie nie idzie się o nic przyczepić.

https://fdb.pl/film/844784-przyneta/pictures

Encanto – kolejna bajka Disneya lepsza niż niejeden film

A już na pewno lepsza niż polskie komedie romantyczne.

Przepadam za bajkami Disneya (hejterzy powiedzą, że nie bajkami tylko filmami animowanymi, eh). Są mądre, piękne, wzruszające i w 99% przypadków na nich płaczę. Wiem, że nie jestem w tym sama. Ostatnio wymieniałam się rekomendacjami najlepszych disnejowskich produkcji nie gdzie indziej jak na siłowni z męską grupą tyleż samo zróżnicowaną wiekowo co pod względem tkanki mięśniowej. Disney keine grenzen. Nie inaczej jest z Encanto, które, tak jak pozostałe produkcje, niesie przesłanie również dla dorosłych. Branie na siebie zbyt dużo, życie za maską cudzych oczekiwań, brzmi znajomo? Do tego ścieżka dżwiękowa, w szczególności Pancerz i Nie mówimy o Brunie królują na moim spotifaju jeszcze długo po wizycie w kinowej sali.

Link do Pancerza.

Piosenka, która klinęła z opóźnieniem

Kiedy jesteś w tyle z trendem Sanah, słyszałaś tylko coś o szampanie i wydawało Ci się to wszystko kiczowatym pospolitym ruszeniem, którego nie masz zamiaru być częścią, a potem wkręcasz się w kolońską i szlugi i lądujesz na stronie z biletami na koncert.

Historia nie ma happy endu, nie ma już biletów na Torwar. Jakby to powiedział mój syn, mamo, nie ma seru. Masz seru i chcesz odsprzedać?

Link do piosenki.

Polecany Youtuber – Lgs

Chętnie zaglądam na kanał Love and Great Shoes. Porządki w szafie (moje ulubione), stylizacje, polecenia i przemyślenia dwóch przyjaciółek. Relaksujące i starannie przygotowane treści i brak dram. Jeśli to również Twoje klimaty, może Ci się tam spodobać.

Majacząca prawda

Zamykając klamrą post rozpoczęty dialogiem z siedmiolatkiem:

– Mamo – ledwo wydostaje się z jego zaschniętych i wymęczonych wysoką gorączką ust – to nie fair, że to kobiety muszą rodzić dzieci – powiedział niespodziewanie i bez kontekstu, i zasnął.

Dobranoc.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s