Wysłałem CV trzy dni temu. Dlaczego nikt się nie odzywa chociaż spełniam oczekiwania z ogłoszenia?

Dziś krótko o tym dlaczego nikt się nie odezwał w odpowiedzi na twoje CV wysłane kilka dni temu chociaż czujesz, że pasujesz do poszukiwanego profilu.

Na początek trochę innej perspektywy.

  1. Pamiętaj, że rekruter nie zajmuje się tylko tym jednym stanowiskiem, na które aplikowałeś. Równolegle prowadzimy kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt procesów rekrutacyjnych. Przyjmijmy, że szukamy kandydatów na 10 różnych stanowisk i otrzymaliśmy po 10 nowych CV na każde z nich. To daje 100 kandydatów, a poświęcenie 10 minut każdemu to 1000 minut czyli 16 godzin, dwa dni robocze lektury bez przerwy. Czyli mocno teoretycznie na trzeci dzień rekruter mógłby zacząć odpowiadać na zgłoszenia aplikantów, tyle, że:
  2. nie zajmuje się tylko czytaniem CV. W ciągu dnia prowadzi rozmowy z kandydatami, przygotowuje zestawienia, ogłoszenia, omawia je z managerami zatrudniającymi, angażuje się w projekty, współpracuje z head hunterami i odpowiada na bieżące zapytania.

Innymi powodami mogą być:

  1. Zadeklarowałeś oczekiwania finansowe bardzo mocno wykraczające poza budżet.
  2. Rekrutacja została tymczasowo zawieszona.
  3. Stanowisko, na które aplikowałeś jest wyjątkowo popularne i rekruter właśnie przeczołguje się przez dwusetny życiorys, a Twój jest trzysta trzydziesty trzeci.
  4. Aplikowałeś z momencie, kiedy rekrutacja weszła w końcową fazę np. oferta pracy została już złożona innemu kandydatowi i czekamy na jego odpowiedź.
  5. Konkurencja jest tak silna, że dobre CV zostaje tymczasowo odstawione na bok na rzecz super CV.

Istnieje też możliwość, że tylko wydaje ci się, że wysłałeś CV 😉 To się zdarza i warto upewnić się dwa razy, że wszystkie załączniki się załadowały.

Na koniec przekaz, który wydaje mi się najważniejszy. Spokojnie. Jeśli Twoje CV jest jednym z najlepszych, rekruter na pewno się z tobą skontaktuje, jemu też zależy na zamknięciu tej rekrutacji.

 

 

 

One thought on “Wysłałem CV trzy dni temu. Dlaczego nikt się nie odzywa chociaż spełniam oczekiwania z ogłoszenia?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s